عملکردها

رده

اعلام

از دانشنامه علوم اسلامی

أعلام ومشاهیر

عنوان " أعلام و مشاهیر "، بخشی از ویکی علوم اسلامی است که به ارائه اسامی افرادی می پردازد که در مجموعه سازماندهی اطلاعات " مرکزاطلاعات و مدارک اسلامی "، اعم از نمایه سازی، فهرست نویسی و فرهنگ نامه نویسی به نحوی از آن ها یاد شده است.

تهيه اين بخش از ویکی بر اساس استاندارد سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ايران می باشد و اطلاعات آن ترجيحا از منابع دست اول استخراج شده است.

در اين مجموعه قریب به 40000 نام اشخاص و مشاهیر، اعم از نام های مرجح و نامرجح گردآوری شده که حدود27000 عدد آن از اسامی مرجح است.

لازم به یادآوری است که برای برخی از نام های مرجح علاوه بر تهیه ارجاعات، زندگی نامه ای نیز تهیه شده که اطلاعات مختصر ومفيدی از آن ها را به کاربران ارائه می‌کند. گر چه مقدار زندگی نامه تهیه شده مشاهیر نسبت به کل اسامی آنان چشم گیر نیست، ولیکن فتح البابی است برای تکمیل بقیه نام های موجود در این ویکی.البته همین مقدار فراهم شده نیز که قریب به 1200 مورد می باشد، اطلاعات گرانسنگی در اختیار خوانندگان قرار می دهد. انتظار می رود کاربران ارجمند در تکميل این پروژه و رفع نواقص آن مساعدت و همکاری کنند و با ارائه اطلاعات جدید و یا اصلاح اطلاعات موجود ما را در این امر خطیر یاری دهند.


صفحه‌های ردهٔ «اعلام»

این ۲۰۰ صفحه در این رده قرار دارند؛ این رده در کل حاوی ۸٬۶۶۲ صفحه است.

(صفحهٔ قبلی) (صفحهٔ بعدی)

آ

(صفحهٔ قبلی) (صفحهٔ بعدی)